Rzadko się zdarza żeby mury naszej szkoły mogły gościć absolwentów. Niezwykłym zaś jest spotkanie absolwentów sprzed 50 lat. W dniach 11 i 12 czerwca spotkali się ci, którzy ukończyli Technikum Mechaniczne w 1954. Spośród wielu punktów tego spotkania na szczególne podkreślenie zasługuje moment odsłonięcia ufundowanej przez absolwentów tablicy poświęconej nauczycielom, którym zawdzięczają swą edukację.

spotkanie po latach napis na tablicy - W HOŁDZIE NAUCZYCIELOM TECHNIKUM MECHANICZEGO W SUWAŁKACH w 50 rocznicę matury ABSOLWENCI SZKOŁY  11czerwiec 2004 R
poczty sztandarowe i flagowy, gotowe do uroczystości
uroczystość rozpoczyna pełniący honory gospodarza dyrektor Krzysztof Wiszniewski
poczet flagowy przy dźwiękach hymnu wprowadza flagę na maszt odsłonięcia tablicy dokonuje delegacja absolwentów
W uroczystości uczestniczyły oba sztandary szkoły.
 Ten współczesny i Technikum Mechanicznego.
poświęcenia tablicy dokonuje ksiądz Andrzej Grochowski obecność sztandaru Technikum Mechanicznego w takiej chwili jest nieodzowna
Po odsłonięciu tablicy przez absolwentów poświęcił ją nasz katecheta, ksiądz Andrzej.
Następnie pod tablicą złożone zostały kwiaty od absolwentów i młodzieży naszej szkoły.
kwiaty od przedstawicieli absolwentów kwiaty od młodzieży szkoły
Na koniec części oficjalnej pamiątkowe zdjęcia.
/kliknij żeby powiększyć/
absolwenci, rocznik 1954 absolwenci i zaproszeni goście

Na zakończenie relacji przytoczę pytanie jakie usłyszałem od jednej z absolwentek 1954 roku , a które męczyło mnie od kilu chwil "Czy takie uroczystości powinny odbywać się bez udziału młodzieży i aktualnie uczących nauczycieli?".
      Można oczywiście uznać, że było to spotkanie po latach, jedno z wielu jakie się odbywają.
Moim zdaniem - jeśli mamy liczyć na skuteczność wychowania - tylko przykład poszanowania tradycji, poszanowania godności uczuć innych ludzi pomoże budować wspólną przyszłość. Nie chodzi o rozbuchane i nadęte imprezy lecz o udział członków szkolnej społeczności we wszystkich uroczystościach, w których bierze udział sztandar.

Suwałki 12 czerwca 2004