Jak co roku z nastaniem wiosny uczniowie szkół odzieżowych zjeżdżają do Płocka na Turniej Wiedzy Włókienniczej. Tym razem przybyło tylko 58 uczestniczek. Suwałki reprezentowały dwa zespoły. Pierwszy raz przyjechały Grażyna Aneszko i Anna Dziełak z Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek i niestety ostatni raz Anna Gliniecka, Agnieszka Jewdokimow i Małgorzata Kutyło z Zespołu Szkół nr 6.

Pierwsze zadanie to rozwiązanie testu składającego się z 30 pytań, drugie to wykonanie projektu plastycznego ubioru wizytowego z elementami charakterystycznymi dla Polski i Unii Europekskiej.

tradycyjne zdjęcie wszystkich uczestników - kliknij by powiększyć- (uwaga 643 KB)
Test był trudny i dziewczyny nie są zadowolone z udzielonych odpowiedzi.
Wieczorem, mimo chłodu i lekkiej mżawki wybieramy się na spacer. Sporo obiektów jest podświetlonych i można podziwiać ich piękno. Rankiem stają się zupełnie szaro. Następnego dnia dziewczyny stwierdzą, że było warto zmarznąć.

Rankiem następnego dnia z niepokojem oczekujemy na wyniki. Raczej nie mamy złudzeń co usłyszymy. Niestety do finału wchodzi tylko Ania Dziełak od sióstr.

Finalistki:
  • Agnieszka Chędkowska - Płock
  • Sylvana Karasiewicz - Płock
  • Agnieszka Frelka - Płock
  • Urszula Swiderska - Ełk
  • Monika Bies - Bielsko-Biała

• Maria Pieronkiewicz - Kraków
  • Agnieszka Majewska - Biała Podlaska
  • Joanna Ostrowska - Bydgoszcz
  • Beata Tomaszewska - Inowrocław
  • Anna Dziełak - Suwałki

komisja ogłasza wyniki z poprzedniego dnia losowanie kolejności występu w finale i materiałów do modelowania

Osoby, które nie dostały się do finału mają czas by zobaczyć muzeum i zwiedzić miasto

może kawa na rozgrzewkę przed wyjściem ?
Czy to jeszcze dzban ? Abażur dodaje ciepła całemu wnętrzu
kalie jako żyrandol zasłony jak marzenie
świetliste szkło filgranowa biżuteria
Po powrocie zastajemy gotowe suknie wieczorowe.
suknie wykonane wg wcześniej przygotowanych projektów Ania Dziełak z Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek w Suwałkach z finałową kreacją
Przychodzi czas na finałowe zmagania. Teraz już w obecności publiczności, aparatów i kamer.
Jest to tak wielki stres że jedna z dziewcząt rezygnuje z odpowiadania.
w oczekiwaniu na finałowe występy na pierwszy ogień poszła Maria Pieronkiewicz z Krakowa
Beata Tomaszewska z Inowrocławia
Ania Dziełak z Suwałk w akcji odpowiada zwyciężczyni, Agnieszka Chędkowska z Płocka
suknia wymodelowana przez Agnieszkę Majewską z Białej Podlaskiej Urszula Świderska z Ełku
Joanna Ostrowska z Bydgoszczy Odpowiada Sylvana Karasiewicz z Płocka
stresuzwiązany z odpowiadaniem przed komisją powiększała wszędobylska kamera
Czas do ogłoszenia wyników zapełnia pokaz strojów wzorowanych na flagach narodowych państw unii. Tematyka wzbudza wiele emocji.

Ostatnie weszły dziewczyny w biało-czerwonych strojach i barwach Unii Europejskiej

królowa Europa

Później nastąpił najbardziej oczekiwany przez finalistki moment. Wręczenie przez przedstawiciela Politechniki Łódzkiej, doktora Mariana Rybickiego, pism potwierdzających przyjęcie bez egzaminu na wybierany z dwóch, kierunek studiów.

dr Marian Rybicki z Politechniki Łódzkiej wręcza Ani Dziełak, pismo o przyjęciu na studia bez egzaminu o to warto było walczyć mówi Maria Pieronkiewicz z Krakowa
Ania Dziełak odbiera dyplom finalistki i nagrodę Agnieszka Chędkowska z Płocka - zdobywczyni pierwszego miejsca

Jeszcze dyplomy z udział i zdjęcie uczestników pokazu mody
.